Yardım

Forum Ana Sayfası

SMF forumun ilk sayfası genellikle forum içeriğidir. Forum içeriği kategorilerin, bölümlerin, ve alt bölümlerin görüntülendiği yerdir. Bazı bölümler veya kategoriler bazı üyegruplarına, veya ziyaretçilere gözükmeyebilir, bu bölüm izinlerine göre değişir.

Forum içeriği genelde şu şekilde gözükür.

- Okunmamış İletiler Kategori İsmi
* Yönlendirmeler

Bu pano harici bir URL'ye yönlendirir.

Yönlendirme sayısı

Yeni ileti var Bölüm İsmi

Bölüm Açıklaması

İleti ve konu sayısı

Son iletinin tarihi, saati, başlığı ve yazarı

Alt Bölümler: Alt Bölüm
Yeni ileti yok Bölüm İsmi

Bölüm Açıklaması

Moderatör: Bölüm Moderatörü

İleti ve konu sayısı

Son iletinin tarihi, saati, başlığı ve yazarı

 • Yeni ileti var
 • Yeni ileti yok
 • Yönlendirmeler

 • qesh-metin2 - Bu forumun ismi, ve tıkladığınızda sizi forum ana sayfasına yönlendirir. Bu link ağacının bir parçası, bu kullanıcıların nerede olduklarını görebilmelerini sağlar ve her sayfada gösterilir.
 • Kategori İsmi - Bir kategori içinde bölümleri kapsar bu sayede forumun organizasyonunu kolaylaştırır. Bazı kategorilerin isimlerinin yanında genişletme veya kapatma simgesi bulunur. Bu üyenin istediğini kategoriyi görüntülemesini sağlar. Kapatarak kategoriye saklayabilir, genişleterek ise kategoriyi görünür hale getirir.
 • Yeni İleti Göstergesi - Yeni ileti göstergesi o bölümde okunmamış bir ileti olduğunda belirir. Yeni bir ileti atılana kadar sönük kalır. Eğer bir bölüm alt bölüme sahipse ve alt bölümde okunmamış bir ileti varsa üst bölüm yarım-yanan bir göstergeye sahip olur.
 • Yönlendirilmiş Bölümler - Yönlendirilmiş bölüm tüm tıklayanları yeni bir URLye yönlendirir. Yönlendirilmiş bölümler yeni ileti göstergesine sahip değildir, çünkü o bölümler gerçek bölümler değildir.
 • Bölüm İsmi - Bölümün ismi metin bağlantısı olarak görüntülenir. Bu bağlantıya tıklamak sizi bölümdeki konuların listelendiği sayfaya götürür.
 • Bölüm Açıklaması - Eğer bölüm açıklaması mevcut ise, açıklama bölüm isminin hemen altında görüntülecektir. A board description describes the general use of the board, which can assist members in finding the correct area to post.
 • Moderatörler - Eğer bir bölüm moderatöre sahipse, onun görünen ismi açıklama altında gösterilecektir. Bölümün moderatörü genellikle o bölümde üyelerin sahip olmadığı bazı özel haklara sahip olur.
 • Alt Bölümler - Child boards serve to help further organize a forum if simple categories and boards are not sufficient. Child boards (or sub-boards) are displayed underneath the description of the board that contains them - their parent board. A child board is the same as a regular board, except that it displays inside another board.
 • Board Information - The number of posts and topics inside a board, as well as information about the last post in that board, is displayed to the its right. For redirect boards this information is limited to the number of redirects.
 • Okunmuş Say - Tüm kategori ve bölümlerin altında bulunan, forumdaki tüm konu ve iletilerin okunmuş sayılmasını sağlayan bir butondur.

Forum ana sayfa sayfasının altındaki alan bir bilgi merkezidir. Bu bilgi merkezi, yaklaşan doğum günleri, tatiller, yaklaşan etkinlikler, çevrimiçi üyeler ve temel forum istatistiklerinin özetini gösterir. Eğer etkinleştirilmişse, forumdaki son iletilerin bir listesini de burada gösterebilir.

qesh-metin2 - Bilgi Merkezi

Forum İstatistikleri Forum İstatistikleri

Toplam ileti, konu, ve üye & son kayıt olan üye
Son iletinin başlığı, tarihi ve zamanı
En son gönderilen iletileri göster
[Daha fazla istatistik]

Çevrimiçi Üyeler Çevrimiçi Üyeler

Misafir Sayısı. Üye Sayısı

Son 15 dakika içinde aktif olan üyeler

Bugün En Çok Çevrimiçi &En Çok Çevrimiçi (Tarih ve saat)